Czech Ukulele Festival

cz gb

Workshopy

Jako vždy nabídnou naši účinkující široký výběr workshopů od začátečnické úrovně až po mistrovskou třídu. Něco pro každého. Na začátečnických workshopech je možné si půjčit ukulele. Na ostatní si musíte přinést nástroje vlastní.

Proběhnou dva bloky lekcí v sobotu a dva v neděli. 

 

Sobota 28.7.2018 10:15 (Blok 1)

Gerald Ross

Nemusíte se všechny ty akordy učit

[Sokolovna]

Jediný pohled na množství akordů, jaké bývá typicky obsažené v nějakém seznamu ukulele akordů, někomu stačí, aby to rovnou vzdal a utekl z boje. Vždyť jsou jich snad tisíce! Musíte se je ale všechny učit? Odpověď je rozhodně ne! Ale když se je nenaučíte, jak pak můžete hrát ve všech tóninách? Jak se rychle naučit akord As-dur, Cis-moll, H-moll? Co když se zpěvák rozhodne zpívat v E-moll? Zachrání vás uzavřené akordy. Tyhle snadno uchopitelné "tvary akordů" jsou opravdovými chameleony mezi akordy na ukulele.

Sebejistí začátečníci nebo středně pokročilí, 325 Kč

Marcela Brožová

Naprostí začátečníci z řad dospělých i dětí.

[Nádvoří]

Workshop pro ty, kteří ještě nikdy nehráli na ukulele nebo právě začali. Na tuto hodinu vám zapůjčíme ukulele, pokud nemáte vlastní. Česky a anglicky.

Začátečníci, 250 Kč

Zee Avi

Čtyři kouzelné akordy

[Petanque]

Naučte se hrát na ukulele během několika minut, poskočíte z úrovně 1 na 4 s těmito "čtyřmi kouzelnými akordy".
Zjistíte, že to je všechno, co potřebujete umět, abyste mohli džemovat své oblíbené klasiky, kdykoli a kdekoli!

Začátečníci a všichni, které to zajímá, 325 CZK

Andy Eastwood

Zaostřeno na Formbyho

[Špejchar]

Andy Eastwood poodkryje roušku tajemství halící slavný synkopický styl George Formbyho, rozplete složitosti hry 'split stroke', 'triplet' a 'fan'. Ať už chcete hrát písničky této Lancashirské legendy nebo ne, tohle je informacemi nabitá mistrovská lekce v obohacení vaší rytmické techniky! Pro středně a více pokročilé, ukulele i banjolele vítána!

Středně a více pokročilí, 325 Kč

Sobota 28.7.2018 11:30 (Blok 2)

Peter Moss

Legrace s rock & rollem

[Petanque]

4 klasické rokenrolové melodie ve 4 různých tóninách a s dvojhlasým zpěvem.

Zkušenější začátečníci, 325 Kč

Mersey Belles

Zkušenosti Mersey Belles

[Sokolovna]

Zábavný a vzrušující workshop o hlasu a vystupování.
Provedeme vás svými zkušenostmi a znalostmi a přimějeme vás smát se, věřit si a užívat si hudbu. Hlasová cvičení, dýchací techniky, harmonie, melodie, aranžmá písniček, skladba, vystoupení na pódiu, team building a především dobrá zábava. Chceme vás nadchnout pro to, co děláme, a na konci vás vyzveme, abyste si zahráli s námi.

Zkušenější začátečníci a středně pokročilí, 325 Kč

Jody Kamisato

Workshop 1

[Špejchar]

Je čas rozpohybovat pravou ruku spolu s vaším průvodcem, Jody Kamisatem. Na začátku si projdeme širokou škálu zábavných rytmů včetně The Four Finger Sweep (čtyřprsté metení), The Scratch (škráb), and The Crazy Triple Strum (bláznivý trojbrnk). Když půjde všechno dobře, můžeme se na závěr naučit, jak přidat bicí s pomocí stepu Freda Astaira.  Na tomto workshopu se žáci také naučí populární sled akordů z havajského soudobého hitu s názvem Surf (Ka’au Crater Boys). Workshop naplněný zajímavými náhledy na hudbu, servírovaný s "aloha".

Středně až velmi pokročilí, 325 Kč

Sam Brown

Ace of Spades

[Zahrada]

Tenhle workshop vám ukáže, jak zařadit klasickou rockovou pecku do svého repertoáru, jak hrát, přidávat ozdoby a využívat dynamiku k dosažení skvělého efektu ve svém dokonalém heavymetalovém vystoupení.

Začátečníci a středně pokročilí, 325 Kč

Sobota 28.7.2018 12:30 (Blok 5)

Jody Kamisato

Workshop 2

[Špejchar]

Pojďme se znovu podívat na klasiku surf-rocku z 60. let "Wipe Out" (neboli držkopád, koupačka) ... ve stylu Honoky a Azity! Celou tu vlnu si sjedeme s vámi, naučíme vás akordy, dynamické rytmické vzory, skvělé vybrnkávání melodie a improvizaci. Obě dívky budou pomáhat každému žákovi, aby se nevymáchal, ale aby si s širokým úsměvem sjel vlnu až do konce! Chceme s vámi sdílet aloha a pozvat vás ke společnému hraní téhle písničky, až budeme v neděli Honoka, Azita a já na hlavní scéně. Tak ukulele a jde se na věc!

Všechny úrovně, 325 Kč

Neděle 29.7.2018 10:30 (Blok 3)

Gerald Ross

Swinguj, bejby

[Sokolovna]

30. a 40. léta minulého století byla magickou dobou v historii populární hudby. Hlavní proud byl swing. Ukulele bylo stvořeno pro swingovou hudbu! Jakákoli písnička hraná na ukulele může swingovat a znít jazzově. Je snadné oživit svůj instrumentální doprovod několika záměnami akordů a volbou rytmů. Látka obsažená v této lekci se netýká výhradně jazzového/swingového světa, lze ji využít v mnoha hudebních žánrech. Hudební teorii nepotřebujete znát. Noty taky ne. Nebudou ani žádné prstolamy. Jenom legrace! Doporučuje se koncertní nebo tenorové ukulele v ladění GCEA.

Sebejistí začátečníci nebo středně pokročilí, 325 Kč

Andy Eastwood

Udělejte ze mě hudebníka

[Špejchar]

Takže jste se naučili hrát správné noty ve správném pořadí... a co teď?
V této hodině se podíváme na dovednosti muzikantství a muzikálnosti, představíme si cvičení pro trénink sluchu, rozvíjení hudební paměti a techniky tréninku, které opravdu fungují. Cílem je přestat hledat v diagramech akordů a začít myslet jako hudebník!

Středně pokročilí, 325 Kč

Les Poupées Gonflées

Calypso workshop pro začátečníky

[Petanque]

Pár akordů, skvělé melodie, vydejme se na cestu za Calypso! Valérie a Bebop vedou instrumentální workshop na ukulele, Jujubi pěvecký (dvojhlasý) workshop, na konci budete umět hrát a zpívat ve třech jazycích (francouzsky, anglicky a španělsky) některé slavná calipsa. Couleur Café/Color Café, Coconut Water, Rum and coca-cola, Banana Boat Song, Is like so,…

Beginners, 325 CZK

Marcela Brožová

Naprostí začátečníci z řad dospělých i dětí.

[Stodola]

Workshop pro ty, kteří ještě nikdy nehráli na ukulele nebo právě začali. Na tuto hodinu vám zapůjčíme ukulele, pokud nemáte vlastní. Česky a anglicky.

Začátečníci, 250 Kč

Neděle 29.7.2018 11:45 (Blok 4)

Elisabeth Pfeiffer

Základy blues

[Stodola]

Naučte se hrát blues na ukulele.

Začátečníci a středně pokročilí, 325 Kč

Tricity Vogue

A pódium je vaše

[Sokolovna]

V r. 2018 zahajuji kurs nazvaný "A pódium je vaše" který se týká rozvoje schopností veřejně vystupovat, spojení s posluchači, chci vám pomoci bojovat s trémou a naučit vás nějaké techniky, jak na jevišti prezentovat sebe i svoji hudbu. Kurs je určený pro lidi, kteří chtějí začít vystupovat na mikrofon nebo v kabaretech, ale nejdřív by si rádi zvýšili sebevědomí a dostali pár dobrých tipů.

Začátečníci a středně pokročilí, 325 Kč

Bad Mouse Orchestra

Všechny ty skvělé triky

[Špejchar]

Už vás nebaví trávit hodiny a hodiny pilováním prstolamů na ukulele, složitých vybrnkávacích vzorů a extravagantních rytmů? Existuje mnohem jednodušší způsob jak zaujmout své přátele! Roy Smeck byl expert v předvádění se a vymyslel spoustu technik jak ohromit své posluchače. Vyhazuje ukulele do vzduchu, točí s ním, houpe s ním, houká na ně a tvoří zvuky, nikdo neví jak a odkud vycházejí. A vy se teď můžete tyhle postupy naučit a vyšperkovat jimi své vystoupení!

Všechny úrovně, 325 Kč

Peter Moss

Úvod do hraní melodie

[Petanque]

S využitím písně "Whispering" nebo "Bye Bye Blues". Ať už jste v hraní melodie nováčci nebo chcete obohatit svůj repertoár, tohle je pro vás to pravé.

Zkušenější začátečníci a středně pokročilí, 325 Kč